
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 140 pF |
| Voltage Rating (DC) | 670 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 510 V |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Varistor Voltage | 820 V |
| Surge Energy Rating | 55 J |
| Peak Surge Current | 2.5 kA |
Stock: 2086
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10387
Ext.Price$0.10387
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10387 | $0.10387 |
| 10 | $0.09174 | $0.91740 |
| 50 | $0.08102 | $4.05100 |
| 100 | $0.07070 | $7.07000 |
| 500 | $0.06169 | $30.84500 |
